Прочитаєте за 9 хв 21 Бер 2024

Поєднані жіночою силою: сестри Олена, Катя та Маша Мандзюк про партнерство, підтримку і спільну роботу

Автор: ELLE. UA
Прочитаєш за 9 хв

У світі, де єдність часто відходить на задній план, відступаючи перед індивідуальними прагненнями, сестринство є свідченням сили, яка з`являється, коли жінки об`єднуються.

У різних культурах, на різних континентах і в різних поколіннях концепція жінок, які підтримують жінок, довела, що вона є потужною силою, яка породжує спільноти, що надихають, розширюють можливості та трансформують.

Коріння сестринства сягає глибоко в історію, сплітаючи складний, але водночас прекрасний наратив. Від суфражисток, які боролися за права жінок, до безстрашних лідерок руху за громадянські права — жінки стояли разом, і їхній колективний голос відлунював у часі. Ці історичні рухи були не лише ключовими для суспільних змін, але й заклали фундамент для сучасних сестринських спільнот, які ми бачимо сьогодні.

Про це як ніхто інший знають три сестри Мандзюк — Олена, Катя та Маша, які разом працюють над блогом Олени Dreamfit. Вони стали обличчям колекції Sisterhood Treasure в Україні для бренду Answear.LAB. Стійкість, мудрість і співчуття, які притаманні сестринським зв`язкам, слугують дороговказом до світу, де кожну жінку підтримують, цінують і вшановують, — про це ми й поговорили з героїнями Оленою, Машею та Катею в нашому проєкті Answear.LAB x ELLE.

Катя: Взагалі поняття сестринства за останні два роки дуже змінилось для багатьох жінок і дівчат, адже зараз навіть людина, яку ти знаєш всього тиждень, може стати тією опорою, яка потрібна тобі саме у цей момент. Але для мене сестринство — це передусім 4 руки допомоги та абсолютної підтримки в будь-якій ситуації.

Маша: А ще для мене мої сестри — це такі мінімами (бо у нас трішки різниця у віці), які завжди можуть щось підказати з точки зору дорослих дівчат, і це дуже класно.

Що ви думаєте про внутрішню мізогінію, чи змінилося ставлення жінок до жінок останнім часом?

Катя: Ставлення до жінок змінилось кардинально, мені дійсно хочеться у це вірити. Ми щодня доводимо, що можемо усе: тримати зброю у руках, волонтерити, народжувати та виховувати дітей, працювати у будь-якій сфері, не забуваючи водночас про манікюр та гарну зачіску — цей список просто безкінечний. Тому, прекрасні дівчата, пам`ятайте, що всередині кожної з нас неймовірна сила, просто кожна приходить до неї своїм шляхом.

Можете поділитися історією, яка ілюструє вашу взаємодію і підтримку?

Катя: У нас таких історій і ситуацій, напевно, мільйон і щодня. І здебільшого це такі дрібниці, на які кожна з нас не звертає уваги. Але найбільше цю нашу підтримку ілюструє те, що на початку повномасштабного вторгнення Олена одразу ж запропонувала перебратись до них, і я та моя сім`я кілька місяців жили в неї, оскільки наш будинок знаходиться в не дуже безпечному місці. Впевнена, що вона не замислювалася над цим рішенням ні секунди.

Ви співпрацюєте разом зі своїми сестрами над блогом. Як ця співпраця впливає на ваші стосунки? Як ви розділяєте обовʼязки між собою?

Олена: Я думаю, ви неодноразово чули, що найкращим рішенням буде ніколи не працювати зі своїми друзями, зі своїми рідними, тому що це завжди обернеться проти вас. Так ось, я абсолютно з цим не погоджуюсь, це не мій досвід, тому що найкращим рішенням, яке я прийняла 5 років тому, було запропонувати моїй старшій сестрі працювати разом зі мною.

Я знала, що вона розумна, я знала, що вона відповідальна, але я не знала, що впродовж цього часу буду кожного дня дякувати, що вона погодилась і стала частинкою моєї команди. Швидко навчається, адаптується, вирішує будь-які надскладні задачі, класно виконує свої обов`язки й може навіть інколи допомогти іншій команді.

Дуже класно, що в нашій команді кожен займає свою відповідну посаду і виконує обов`язки згідно з цією посадою. І знаєте, точно можу сказати, що наша співпраця вплинула на наші стосунки дуже позитивно. Якщо раніше ми були просто сестрами, то зараз ми настільки зблизились, що розуміємо одна одну на мільйон процентів. Ми розуміємо не тільки те, що відбувається всередині сім`ї, але й те, що відбувається на роботі у кожної з нас. Ми відчуваємо настрій кожної з нас і одразу пропонуємо одна одній допомогу, якщо бачимо, що щось пішло не так. Ми розуміємо, як підтримувати одна одну, в якому напрямі рухатись, — і це нереально класно. Так само це позитивно впливає і на роботу, на нашу спільну мету. Тому що Катя, як ніхто, знає, що мені потрібно, як і де. Я просто не уявляю у цьому світі людину, яка б могла її замінити в нашій команді.

Чи є важливим фактором сімейне сестринство у вашому успіху, на вашу думку?

Катя: Однозначно так. Хоча ми чітко розділяємо особисті та робочі моменти, але саме тому, що ми сестри, завжди робимо одна для одної трішки більше, ніж потрібно, бо для близьких завжди хочеться тільки найкращого.

Розкажіть про ваші проєкти та про те, як вони допомагають людям сьогодні.

Олена: Мій перший проєкт — це мій особистий блог, який я почала вести понад вісім років тому. І це була не випадковість. Я знала, для чого хочу його використовувати та як він може допомогти іншим, таким самим жінкам, як я. А я тоді була молодою матусею, яка вперше стала мамою, а до цього мала постійно завантажений графік роботи, працювала з 9 до 18, мала багато особистого часу. А тут я вже з крихіткою на руках, моє тіло змінилося, моє життя змінилося, і я хотіла створити певне ком`юніті, тобто об`єднати таких самих жінок, як я, що можуть обмінюватися досвідом. Оскільки я мала великий досвід у фітнесі — у мене за плечима, можна сказати, професійна спортивна кар`єра, — почала знімати легкі відновлювальні домашні тренування для молодих мам.

Я ділилася різними збалансованими раціонами та одночасно почала навчатися на різних курсах з нутриціології, дієтології. За цей час (здається, за рік ведення блогу) на мене вже було підписано близько 15 тисяч людей, більшість з яких були молоді мами.

З кожним днем, як аудиторія росла, я розуміла, що можна рухатися далі, можна робити щось більше. І я вирішила розділити свій особистий блок і створити окремий проєкт. Зараз це моя спортивна платформа Dreamfit You, де кожного місяця я проводжу свої програми домашніх тренувань. Кожна програма триває 4 тижні. Дівчата займаються в будь-якому куточку світу і в будь-який зручний для них час. Усі тренування в кожній програмі веду особисто я. Це надзвичайно цікаві, класні, супердієві, ненудні заняття. Адже я хотіла створити програму, в якій навчаю дівчат не боятися їжі, не сидіти на дієтах, не обмежувати себе, не шукати ідеалів у комусь, а віднайти любов у собі, прийняти себе, полюбити своє тіло, різноманітно, збалансовано харчуватись у гармонії та балансі з собою.

Приблизно на цьому етапі й з`явилася в моїй команді моя старша сестра. І тут вже було розділення мого особистого блогу і створення окремої онлайн-платформи тренувань Dreamfit You. Тобто на сьогодні у мене є два великі онлайн-проєкти, це мій особистий блог. Знаєте, він же ж такий лайфстайл, б`юті, фешн, куди може прийти кожна дівчина, знайти якесь натхнення, пораду, опору.

Але зараз, маючи таку велику аудиторію, це стало чимось більшим. Адже ми взяли на себе волонтерську роботу. Я і Катя — це дві людини у команді, які роблять неможливі речі. Ми можемо їхати добу на деокуповану територію, щоб роздати гуманітарну допомогу. Я особисто їздила до Польщі та гнала автівки до військових. Катя знає, де знайти спорядження, де зібрати FPV і як налаштувати логістику швидше, щоб доставити це на фронт. Я вдячна кожному своєму читачу, особливо читачкам, тому що більшість зборів, які ми робимо, закривають саме дівчата. А мій особистий блог перетворився у грандіозний волонтерський проєкт з майже одним мільйоном прекрасних дівчат, які роблять величезну роботу для наших військових, для нашої перемоги.

Як ви вирішуєте конфлікти та підтримуєте одна одну в досягненні спільних цілей?

Олена: Конфлікти між нами трапляються вкрай рідко, тому що ми знаємо одна одну не тільки як співробітники, а ще і як сестри, тому вміємо знайти підхід одна до одної. Ми вже можемо вгадувати думки одна одної, тому я навіть і не пригадаю якихось конфліктних ситуацій. Так, у нас можуть бути різні погляди, різні думки, ми все обговорюємо, але ми взагалі ніколи не сваримося.

Як ви знаходите баланс між роботою та сім`єю і як ви, як сестри, підтримуєте одна одну в цьому?

Катя: Знаєте, це виходить якось само собою, напевно, тому, що ми разом працюємо уже багато років, це такий наш маленький досвід. Для нас важливо не тільки зберігати баланс, але й створювати певну взаємодію між цими сферами. Ми підтримуємо одна одну, ділячись відповідальністю та плануючи наш час так, щоб мати його і на родину, і на роботу. Звісно, не завжди виходить на 100%, але ми намагаємось.

Як ви спільно креативите ідеї для блогу? Як ви взаємодієте та надихаєте одна одну на творчість?

Олена: Зараз свій особистий блог я розділяю на три частинки. Перша частина — це я. Там, де немає роботи, там, де є моє життя, там, де є мої думки, і це є моя творчість. Ніхто за мене не знімає ніякі сторіс, ніхто мені не розповідає, які сторіс потрібно додавати, чи створювати якісь фото, відео. Це моя душа. І мій блог не був би таким, якби за мене робив це хтось інший. Тому в першій частині мого блогу всі ідеї генерую лише я.

Друга частинка мого блогу — це рекламні інтеграції з різноманітними світовими і українськими брендами. Тут вже велика частина обов`язків покладається на мою сестру Катю. Тут вже вона краще може розповісти, що вона робить і як, але вона веде абсолютно всі перемовини, бере на себе весь цей процес, який мене не торкається. Бо якби я цим займалася, я б, напевно, зійшла з розуму, правду вам скажу. До усіх юридичних та бухгалтерських задач я не маю відношення. І коли потрібно знімати або брати участь у рекламних інтеграціях, рекламних зйомках, тут же разом з Катею ми можемо обговорювати та генерувати ідеї, які підійдуть як для мене, так і для рекламодавця.

Третя частинка блогу — це волонтерська його складова, в якій ми обидві працюємо, і тут наша співпраця максимально плідна. Катя працює, звісно, із запитами від військових. Я перетворюю ці запити у збори. Далі ми разом перетворюємо це все вже у допомогу і логістику для доставки цього всього. Тобто ми намагаємося поєднатися і водночас не заважати одна одній, а, навпаки, підсилювати та покращувати.

Опишіть сучасну жінку одним реченням. Які якості вона повинна мати та про що знати в першу чергу?

Катя: Сучасна жінка — це дослідниця. Я не буду казати, які якості повинна мати жінка, бо це, можливо, трішки неправильно, але особисто для мене важливими є самостійність, рішучість, здорова емпатія та жіночність, якби дивно це не звучало, бо саме про останній пункт ми часто забуваємо.

Що ви хочете сказати іншим жінкам, які шукають підтримку та натхнення?

Олена: Знаєте, коли я була 18–20-річною дівчиною, я намагалася знайти людину, яка мене чогось навчить, допоможе з першою роботою, працевлаштуванням, щось підкаже, я шукала якоїсь підтримки, а виявляється, її не було. І це дуже велика помилка — шукати когось для того, щоб самореалізуватися. Тому що в кожній з нас має бути дуже міцний стовпчик опори. Кожна з нас повинна розуміти, що тільки вона для себе найважливіша. І тільки вона сама може допомогти собі досягти того, про що мріє.

Я, своєю чергою, користуючись своїм особистим досвідом, хочу сказати, що моя найбільша підтримка — це подружитися з самою собою. Моє найкраще натхнення — це залишитися наодинці, подумати про те, що мене хвилює. Якщо у мене не виходить щось — відставити це в сторону і дати собі спокій. Потім спробувати знову. Я не можу віддати у своєму житті ніякій людині ту роль, яка мене підтримувала чи надихала. Такі люди були, звісно, це й мої сестри, і мої рідні, і мої друзі. Але, опинившись без них у будь-якій важкій ситуації, я знала, що зможу, тому що у мене є я. І ви, мої любі дівчата та жінки, завжди пам`ятайте, що ви є у себе. І ви завжди можете знайти вихід.

Маша: Мені 16, і я тільки формуюсь як особистість. Для мене мої старші сестри — це, звісно, приклад, на який у певних моментах я рівняюсь. Я точно знаю, що вони поруч, коли мені потрібна якась підтримка або порада.

Про бренд Answear.LAB

Answear.LAB — це сміливий, емпатичний і спонтанний бренд, який бореться проти будь-яких розділень, вірить у солідарність і взаємну підтримку. Індивідуальний стиль для бренду важливіший ніж тренди, тому Answear.LAB тільки за експерименти, нестандартний вибір і рішучий прояв власного Я. Найкраще вбрання — це хороша самооцінка, тому не бійтеся боротися за своє життя та мрії.

Перша колекція бренду з`явилась восени 2020 року. Придбати речі можна лише на сайті answear.ua.

Команда:

Фото: Аня Іконнікова
Стиль: Саша Кутовий
Асистент стиліста: Ярина Лобанова
Макіяж: Андрій Юдін
Зачіски: Данило Мартемʼянов

Читайте інші статті