Прочитаєте за 5 хв 29 Вер 2022

Героїня нашого часу: військова Вікторія Кравченко про службу в армії, внутрішню силу та роль жінок у майбутній відбудові України

Автор: ELLE. UA
Прочитаєш за 5 хв

Мужність українських жінок вражає увесь світ. Під час війни жінки взяли на себе величезну відповідальність: одні — за родини й дітей, виїхавши за кордон та допомагаючи в тилу, інші — на фронті, взявши в руки зброю та поїхавши в найгарячіші точки, щоб захищати свої сім’ї та Батьківщину. 

Бути військовою — важка праця, яка під силу не кожній. У лавах української армії служать 42 тисячі жінок. Нарівні із чоловіками вони воюють на всіх фронтах, а кількість жінок, які хочуть захищати Україну, зростає. Патріотичний дух українок не можна зламати.

Шеф-редакторка сайту ELLE.UA Катерина Попова поспілкувалася з майором ЗСУ, військовою психологинею Вікторією Кравченко у проєкті answear x ELLE про роль жінок у майбутній відбудові країни, про важливість професії на війні та силу для допомоги іншим.

Бліц

Українська жінка — незламна, сильна, вільна, незалежна, хоробра, мудра, неймовірна, людяна, з добрим серцем та безмежною душею.

Опишіть Україну одним епітетом. Незламна.

Опишіть, яким ви бачите майбутнє країни, трьома словами. Україна — модернізована, демократична та цілісна держава.

Лімітована колекція SHERO бренду answear.LAB

Про професію та службу

У Збройних Силах України ви з 2008 року. У 16 років ви прийняли Присягу на вірність українському народові, зробивши свій свідомий вибір і розуміючи, що передбачає діяльність військового. Що найскладніше у вашій службі?

Для мене найскладніше — тримати себе в руках у деяких ситуаціях, враховуючи те, що я емпатійна та досить емоційна особистість. Також мені важко правильно організовувати свій час: я прагну допомогти якомога більшій кількості людей, і через це іноді виникає професійне вигорання. Дізнаюся я про це вигорання завдяки своєму організму, який сигналізує мені про необхідність перепочинку.

Ви військова психологиня, розкажіть про важливість вашої професії на фронті сьогодні.

Важливість військових психологів у нашій країні почали розуміти ще у 2014 році. Спеціалісти необхідні не тільки на фронті, а й у спокійних місцях, звідки бійці їдуть у гарячі точки для виконання бойових завдань і куди вони повертаються після бойових дій. Психологічна підготовка перед боєм — це необхідний елемент бойової підготовки. Психологи навчають, як діяти у разі виникнення негативних психічних станів, вчать методів самодопомоги та допомоги своєму бойовому товаришу. Адже виникнення таких реакцій, як ступор, паніка, агресія, істерика та інше, — це те ж саме поранення, тільки в душу.

На фронті бійцям необхідна постійна підтримка, потрібна людина поряд, якій можна довірити свої думки будь-якого характеру і яка за ці думки не засудить. А думки в умовах постійного стресу можуть виникати дуже різні. І це є нормальним. Нормальною реакцією організму на ненормальні обставини. Якщо ж тримати це все в собі, наслідки можуть бути дуже небажаними. Тому важливо із себе такі думки випускати. І психологи в цьому допомагають, щоб зменшити ризики розвитку ПТСР.

Ви розповідали, що найболючіша тема для вас на сьогоднішній день — ваша дитина. Як ви справляєтеся з розлукою із сином та що вам не дає впасти духом?  

Моя робота. Я завантажую себе на повну, щоб не було часу і думок впасти духом. Я розумію, що моя робота зараз як ніколи необхідна. Я спокійна за сина, бо він перебуває в любові серед близьких, у нього з’явилося багато нових друзів і навіть дівчинка, яка йому дуже подобається. (Посміхається.) Мій син проживає своє дитинство, і за це я безмежно вдячна нашим рідним, які весь цей час — поряд з ним. Його віра в те, що ми все ж таки здолаємо того «злого дракона», мене надихає і не дає здатися, як би складно не було.

Ця розлука є нестерпною для нас із чоловіком, але головне для нас — зробити все, що від нас залежить, щоб усі українці змогли якомога скоріше бути разом зі своїми сім’ями.

Як ви вважаєте, яка роль жінок у майбутній відбудові країни?

Безпосередня! Весь світ уже побачив, якими є українські жінки. У нас — величезна сила, і ми здатні на все. Особливо коли це стосується того, що є для нас цінним і важливим.

Де ви черпаєте силу для допомоги іншим?

Зі своєї душі, цінностей та принципів. Так мене виховували батьки: допоможи ближньому своєму.

Про любов до України та героїзм українців

Українці — нація сміливих. Чи вважаєте ви себе сміливою? Чому?

Сміливість — поняття відносне. У чомусь я смілива, хоробра. А десь спрацьовують інстинкти самозбереження.

Що для вас означає Україна та бути українкою?

Бути українкою — це велика честь для мене. Україна — це моя Батьківщина, моя рідна земля, на якій я виросла і продовжую жити. Україна — це безумовна любов. Україна — це майбутнє.

Хто вас надихає? Чому?

Немає однієї конкретної особи. Мене надихають усі українці, які роблять усе можливе і навіть неможливе заради нашої скорішої перемоги.

Що б ви порадили українським жінкам?

Любити та берегти себе, нарощувати свої «берегинські» сили, підтримувати тих, хто потребує цього. Вірити в себе та своє найкраще майбутнє.

Про плани та мрії

Як змінилися ваші пріоритети та бажання після повномасштабного вторгнення РФ?

Пріоритети не змінилися. Може, трошки уточнилися. Якщо раніше я вважала, що на першому місці для мене моя сім’я, то зараз зрозуміла, що кожен українець — частина моєї родини. Бажання також не змінилися, тільки додалося чимало нових мрій.

Про що ви мрієте?

Мрію про життя під мирним небом нашої України. Мрію про щасливе дитинство всіх дітей нашої держави. Мрію про виключно доброзичливих і гуманних людей у нашій країні. Мрію про те, щоб моя допомога як військового психолога втратила свою актуальність через відсутність будь-яких бойових дій у всьому світі.

 

Лімітована колекція SHERO бренду answear.LAB

Сміливі та незламні — це SHERO, остання лімітована колекція від answear.LAB.

Довгі шкіряні пальта, сукні, що підкреслюють силует, сорочки та жакети з декоративною бахромою, а також оверсайз-моделі жакетів та вовняних пальт. Колекція SHERO від answear.LAB — це огляд найяскравіших осінніх трендів, які одночасно підкреслюють внутрішнє відчуття сили, свободи та рівності жінок.

За колекцією SHERO окрім універсального жіночого послання стоїть щось більше. Бренд answear.LAB у своїй діяльності не обмежується створенням модного одягу, а хоче підтримувати клієнтів у житті на їхніх умовах. Із самого початку своєї діяльності бренд створює лімітовані колекції та бере участь в ініціативах, які надають реальну підтримку жінкам усього світу.

answear.LAB з перших днів повномасштабної війни підтримує Україну. Наприклад, у перший місяць війни всі гроші, отримані від продажів однієї з колекцій бренду під назвою No Shame. No Fear, були передані на допомогу Україні, а враховувалися кошти з 9 європейських ринків.

Лімітована колекція SHERO доступна лише в інтернет-магазині answear.ua

Команда: 
Фото: Аліна Чопенко
Стиль: Саша Кутовий
Асистент стиліста: Ярина Лобанова
Макіяж: Марина Крук
Зачіски: Данило Мартем’янов

Повне інтерв’ю Вікторії Кравченко читайте на сайті ELLE.ua >>

Читайте інші статті