Прочитаєте за 8 хв 16 Бер 2023

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти Ukrainian Women Unity Ілона Гвоздьова та Анна Малиновська про сестринство, партнерство та мізогінію

Автор: ELLE. UA
Прочитаєш за 8 хв

Кожна з нас з дитинства хоч раз чула фрази на кшталт «Жіночої дружби не існує» чи «Жінки — зрадниці та суперниці». Сестринство і партнерство — це основа феміністського руху, в якому взаємини жінок будуються на повазі, любові та моральній підтримці. Боротьба із внутрішньою мізогінією та створення нових моделей відносин і є метою сестринства. Відчуття, що всі жінки — сестри, начебто відкриває суперздатність під назвою «жіноча сила». 

Про це як ніхто інший знають співзасновниці жіночої спільноти Ukrainian Women Unity Ілона Гвоздьова та Анна Малиновська, які стали обличчям колекції Sisterhood в Україні для бренду answear.lab. Їм близька філософія звеличувати силу жінок і надихати йти своїм шляхом, тож героїні й answear.lab на одній хвилі та раді представляти колекцію у нашому проєкті «Разом сильніші», де жінки розповіли про свій клуб, партнерство, мізогінію та справжню жіночу дружбу.

Про жіночу спільноту Ukrainian Woman Unity 

 

Ви працюєте разом — ви партнерки та співзасновниці жіночої спільноти Ukrainian Women Unity. Як і чому ви вирішили її організувати та яка спеціалізація?

Анна Малиновська: 2022-й — це рік кардинальних змін у житті кожного українця. Вже навіть фільми про апокаліпсис не такі страшні. Але це також і рік великих змін, знайомств та дій. Літом 2022-го трапилось знайомство двох розумних амбітних милосердних жінок. На той момент я вже проводила благодійні заходи «Шепіт», і, коли Ілона Гвоздьова написала мені в директ: «Хочу створити свій жіночий клуб» — я відповіла: «Зустріньмось, я знаю, як це зробити». Так все і почалося.

Ukrainian Women Unity (UWU) — жіноча спільнота професіоналів, котра надихає на нові звершення та допомагає відновити внутрішній потенціал і життєвий баланс. Ціллю об’єднання є збереження ментального та психологічного здоров’я жінок і дітей, створення для них точки опори у цей складний час. Формат виглядає так: це мотиваційні бранчі з виступами відомих спікерів та артистів. Наша головна мета — це допомога ЗСУ та людям, які постраждали від війни. На кожному заході ми обираємо унікальну перевірену історію і допомагаємо українцям.

Ілона Гвоздьова: Після початку повномасштабної війни та тимчасового проживання в Італії у мене відбулася переоцінка цінностей, перезавантаження й усвідомлення важливих речей, які мене оточують і мотивують. Повернувшись в Україну, я гостро відчула емоційне виснаження та зневіреність у собі. Ковтком свіжого повітря було повернення на мою улюблену роботу — танці з дівчатами 18+, де я знов ожила, відчула свою необхідність та неоціненний обмін позитивною енергією й емоціями, які ми вивільняли через різні рухи тіла. Одного разу на заняття прийшла Анна, і то була «любов і розуміння з першого погляду». (Посміхається. — Прим. ред.) Я відчула в ній таку життєрадісність, жіночу енергію, силу та впевненість, яка відгукувалась і в мені.

Останні роки до війни в мене були міркування щодо створення жіночого клубу — місця, де жіноча спільнота відчувала б себе в оточенні турботи, затишку, корисної інформації, порад, могла єднатися та допомагати одна одній. Познайомившись з Анною, я побачила, що в неї вже є досвід організації подібних заходів, і запропонувала їй спробувати провести спільний захід під назвою UWU.

Ukrainian Woman Unity — це жіноче об’єднання сильних жінок, експертів, спікерів, зірок, які власним прикладом, досвідом і порадами надихають одна одну, допомагають переживати складні часи, розраджують, дають сили, надії, віру і натхнення жити далі, розширювати кордони, отримувати нові знання і можливості для реалізації своїх цілей і мрій.

Наша мета полягає у допомозі ЗСУ та людям, які постраждали внаслідок російської агресії. У відновленні ментального і психологічного здоров’я жінок, підтримці та впізнаваності українського мистецтва та виробництва, брендів, відкритті нових цікавих особистостей, зірок і людей, які, попри складні часи, продовжують жити, розвиватися і наближати Україну до перемоги.

Розкажіть про ваші проєкти і про те, як вони допомагають людям сьогодні.

Завдяки проведеним заходам вдалося закрити наступні запити:

5000 грн — до Координаційного центру Лесі Нікітюк на харчові продукти для родини переселенців;

5300 грн — до БФ «Їжа життя Дніпро»;

15 900 грн — на зимові шини для 2-ї роти 242-го батальйону ЗСУ (разом із фондом Лілії Ребрик);

28 124 грн — на обігрівачі для 2-ї роти 242-го батальйону ЗСУ;

35 560 грн — на реабілітаційне лікування десятимісячного Нікіти Помазан з Харкова;

66 495 грн — на інвалідний візок та спеціальні ліки для 8-річної Саші Новікової з ураженням кори головного мозку з окупованої території (дякуючи Богу родині вдалось виїхати в Європу);

217 439 грн — на відновлення даху та вікон у будинку багатодітної родини Зініних з Дніпра;

90 050 грн — на променеву терапію сучасним лінійним прискорювачем для Сивохоп Тетяни з діагнозом «рак молочної залози», друга стадія з метастазами у лімфовузли;

115 000 грн — на допомогу постраждалим мешканцям багатоквартирного будинку у Дніпрі під час ракетного влучання;

70 000 грн — на квадрокоптер DJI Mavic 3 Classic для 241-ї бригади ТРО ЗСУ, 243-го батальйону, 7-ї роти та інші збори.

Деякі жінки-військові розповідали в інтервʼю, що стикалися з гендерною дискримінацією. З огляду на те, що зараз у Збройних Силах України проходять службу понад 40 тисяч жінок, це важливе питання. Які шляхи вирішення цієї проблеми ви бачите? 

Ми активно допомагали харчовими продуктами та смаколиками нашим жінкам-військовим, котрі були у полоні, але ставлення чоловіків до них було ввічливим. Наразі у нас один спільний ворог — Росія. Тому має бути єдність, попри стать, колір шкіри чи сексуальні вподобання. Звісно, варто підтримати ініціативу про створення нормативно-правових актів, які б регулювали дані питання на державному рівні.

Ми ж зі свого боку будемо намагатися розкрити це питання на нашому заході та вже запланували запросити спікеркою жінку-військову. А тепер, завдяки ELLE, маємо розуміння, яке надважливе завдання стоїть перед нами, адже ми маємо змогу захищати свій інформаційний фронт.

Про партнерство

Лімітована колекція Sisterhood бренду answear.lab

Розкажіть про ваш досвід у робочих та партнерських стосунках. Наскільки важливою є сьогодні взаємопідтримка жінок? 

Обираючи партнера, варто довіряти одне одному, мати порозуміння та спільні цілі. Якщо говорити про взаємодію між нами в UWU — це квінтесенція гармонійних робочих та дружніх відносин, де важливе місце займають взаємопідтримка, взаємоповага та взаємодопомога. Ми завжди знаходимо компромісне рішення, адже хто, як не жінка, може краще зрозуміти потреби, вподобання, думки та страхи іншої жінки?

Як ви розподіляєте обов’язки між собою?

По-перше, у нас домовленість, що усі важливі питання ми погоджуємо РАЗОМ. Перед кожним заходом відбувається планування, де відбувається розподіл обов`язків — все максимально чітко, а далі тижні підготовки та делегування між членами команди. Ми дві сильні та дуже працьовиті особистості — ось це і є основою запоруки успіху. Деякі процеси ми пропрацьовуємо разом, як таємні агенти. (Посміхаються. — Прим. ред.) На першому місці в нас завжди стоять емоції наших жінок, і у цьому, мабуть, наша родзинка, бо ми підходимо до усіх процесів творче та з любов’ю. Наразі позитивні емоції — це наша зброя! Нести світло і любов крізь темряву та біль.

Як ви розділяєте роботу і дружбу?

Це зрілі жіночі відносини, де у кожної з нас на першому місці родина. Ми поважаємо час та інтереси одна одної, відповідаємо, коли це зручно кожній з нас, без образ. Ми не порушуємо особисті кордони. Кожен раз аналізуємо результат та не боїмося одна одну справедливо критикувати. Таким чином ми стаємо кращою версією себе самих. Більше працюємо і щось плануємо, аніж відпочиваємо. Це прозвучить смішно, але іноді говоримо одна одній: «Зараз відпочиваємо».

Дружба проявляється у взаємопідтримці. Коли в Анни виявили онкологію, ми переживали це разом, адже від цієї хвороби помер батько Ілони. Наступним нашим рішенням було допомогти Тетяні Сивохоп із діагнозом «рак молочної залози», друга стадія з метастазами у лімфовузли, та зібрати їй кошти на променеву терапію сучасним лінійним прискорювачем. Ілона тоді запропонувала Анні організувати збір для неї, але вона відмовилась, сказавши, що є люди, які потребують цього більше за неї… Після цих слів стало зрозуміло, наскільки сильною жінкою треба бути, щоб ціною власного здоров’я і життя дарувати щастя іншим людям.

Ми доповнюємо одна одну в усьому, можемо навіть в один момент сказати одну й ту саму фразу. Ми ніколи ні в чому не конкуруємо і не змагаємося, а просто робимо корисні справи від душі.

Як ви ставитеся до партнерства та сестринства? Що ви думаєте про внутрішню мізогінію, чи змінилося ставлення жінок до жінок останнім часом?

Позитивно, адже це формат нашої жіночої спільноти. Коли ми розробляли концепцію заходів UWU, то зійшлися на тому, щоб створити таке ком’юніті для жінок, яке стане їхньою платформою для знайомства з іншими такими ж успішними жінками, як і вони самі, — амбітними, розумними, сильними, красивими. І, дивлячись на жінок, котрі відвідують наші заходи, ми щасливі, що нам таки вдалося це зробити, адже до нас приходять саме такі жінки: сильні, розумні, емоційні, з відкритою душею та серцем.

Ми не є прихильницями мізогінії, і у нашій країні багато успішних жінок, які є прикладом для наслідування. Чи змінилося відношення жінок до жінок під час війни? Так, відчувається більша єдність. Ми спроможні на такі справи та дії, на які, певно, самі не очікували, що могли б спромогтись раніше… до 24.02.2022.

Про жіночу силу

У нашому випадку це розум, милосердя, наполегливість, самовідданість, витримка та міцний характер.

Чи існує, на вашу думку, справжня жіноча дружба і що вона для вас означає?

Справжня жіноча дружба існує, і її прояв — у підтримці одна одної, у взаєморозумінні та взаємоповазі.

Чоловіки найчастіше ставляться до фемінізму агресивно. Як ваші друзі-чоловіки ставляться до ідей цього руху?

Негативно. Для чоловіків фемінізм — це прояв жінкою чоловічої енергії, а сила жінки однозначно не в цьому. Жінка має іншу енергію — матері, берегині, й цю її силу не варто недооцінювати. Але наші чоловіки повністю нас підтримують, хоча інколи жаліються, що ми забагато працюємо. Та коли бачать наші очі, що сяють, то розуміють: йти проти нашої течії неможливо і навіть шкідливо для здоров’я! (Посміхаються. — Прим. ред.)

Опишіть сучасну жінку одним реченням. Які якості вона повинна мати і про що знати насамперед?

Жіночна, освічена, розумна, мудра, екологічна і в гармонії з собою.

Про бренд answear.lab

«answear.lab — це не просто бренд одягу. Це команда жінок зі спільними цінностями: сміливістю, силою та емпатією. На тлі повсюдного шеймінгу ми намагаємося не судити, не вказувати, не класифікувати, не говорити про поганий і хороший смак. Ми повністю приймаємо будь-який вибір наших клієнток. Не соромимося того, ким ми є, якими ми є, як ми виглядаємо і кого кохаємо. Формуймо і свій стиль, і своє життя виключно на власних умовах», — Ага Корсак, бренд-директорка answear.lab.

Answear.lab — це сміливий, емпатичний і спонтанний бренд, який бореться проти будь-яких розділень, вірить у солідарність і взаємну підтримку. Індивідуальний стиль для бренду важливіший ніж тренди, тому answear.lab тільки за експерименти, нестандартний вибір і рішучий прояв власного Я. Найкраще вбрання — це хороша самооцінка, тому не бійтеся боротися за своє життя та мрії.

Перша колекція бренду з`явилась восени 2020 року. Придбати речі можна лише на сайті answear.ua.

Команда:

Фото: Аліна Чопенко
Стиль: Саша Кутовий
Асистент стиліста: Ярина Лобанова
Макіяж: Аня Черкаліна
Зачіски: Данило Мартем’янов

Детальніше на сайті ELLE

Читайте інші статті